Wielka Liga Europy

 

Zastosowałem ten sam algorytm również do obliczania punktów rankingowych w wersji klubowej. Klasyfikowane są przeze mnie wszystkie kluby europejskie z 54 krajów, które uczestniczą w rozgrywkach klubowych w danym kraju w najwyższej klasie rozgrywkowej, bądź w rozgrywkach klubowych na szczeblu europejskim, łącznie 702 drużyny. Na razie nie  klasyfikuję drużyn z Kosowa, gdyż zespoły te rozegrały za mało meczów z drużynami innych krajów.  Uwzględniane są wyniki wszystkich meczów (bez towarzyskich) pomiędzy tymi drużynami zarówno na szczeblu krajowym jak i europejskim począwszy od 1-go lipca 2005 roku do chwili obecnej. Po zakończeniu sezonu w lidze krajowej obliczałem średni ranking spadkowiczów i tak obliczone punkty rankingowe przyznawałem drużynom, które awansowały z klasy niższej.

Na górze  każdej podstrony umieszczone są rezultaty i punkty rankingowe uzyskane w ostatnio rozegranych meczach drużyn z czołówki tabeli rankingowej.

Podaję wykaz oznaczeń zastosowanych w zamieszczonych zestawieniach:

W - wynik meczu

PT - punkty rankingowe uwzględniające siłę gry drużyny

PW - punkty rankingowe uwzględniające wynik meczu

PR - punkty rankingowe

M1 - miejsce w tabeli  bezpośrednio przed  meczem.

M2 - miejsce w tabeli bezpośrednio po meczu

Na początku wiersza pod datą umieszczony jest skrót nazwy turnieju.

Poniżej podaję wykaz tych skrótów

LM – Liga Mistrzów

LE – Liga Europy

SE – superpuchar europejski

LK – liga krajowa

PK – puchar krajowy

PL - puchar ligi

SK – superpuchar krajowy

W dolnej części każdej podstrony zamieszczone są dwie tabelki wg stanu punktowego przed i po w/w meczach Po środku tabelki te są podane w formie graficznej. Dwuliterowy skrót nazwy drużyny umieszczony jest na wysokości odpowiadającej liczbie zdobytych punktów. Z rozszyfrowaniem tych skrótów nie powinno być żadnych problemów Kojarzą się z nazwą drużyny (np: Real Madryt–RM, Bayern Monachium-BM, FC Barcelona-Ba, Arsenal-Ar) i korespondują z pełnymi nazwami drużyn podanymi w tabelkach obok.